Mořská sůl v bazénu se používá pro dva různé účely. Především je to však přírodní, přirozená sloučenina, netoxická, a v mnoha ohledech naopak zdraví přínosná. Může se použít i tam, kde nádrž pro koupání využívají i děti a senioři.
K čemu se hodí mořská sůl v bazénu
Jako zdroj minerálů – mořské řasy se dnes těší velké oblibě u vyznavačů zdravého životního stylu, a to především díky zvýšenému obsahu minerálních prvků. Řasy je absorbují z mořské vody a jsou mezi nimi i stopové prvky, s nimiž se mnohdy ve vyčerpané vnitrozemské zemědělské půdě nesetkáte. Sůl do bazénu https://www.chlorito.cz/morska-sul se může stát výborným zdrojem pro doplnění minerálů i ve formě koupelí, a to buď ve vaně, nebo v bazénu či vířivce. Lidská pokožka je schopna vstřebat touto cestou většinu těchto látek, což je výhodnější, než v případě trávení potravy. Někteří léčitelé vám prozradí, že prvních deset minut se z těla do vody pokožkou uvolňují toxiny a dalších dvacet minut lze naopak přijímat minerály otevřenými póry. Proč si tedy nedopřát mořskou sůl do bazénu pro tyto účely?
Pro desinfekci vody – existují však také soli určené pro tzv. solinátory. Jsou to zařízení, kde se pomocí elektrického stejnosměrného proudu na dvou elektrodách rozkládá solný roztok na jednotlivé ionty sodíku a chlóru. Je známo, že chlórem ionizovaná voda likviduje nežádoucí patogeny, ale zároveň tolik nepůsobí na pokožku, a to ani u osob přecitlivělých na chlór. Tento způsob se osvědčil i u bazénů, kde se koupou maminky s malými dětmi. Nevýhodou je sice vyšší pořizovací cena solinátoru, ale na druhou stranu se tímto způsobem zas ušetří prostředky bazénové chemie. Dalším plus je také skladování soli pro tyto účely, pokud ji objeví děti a jsou zvídavé natolik, že ji chtějí vyzkoušet na hraní, v podstatě jim neuškodí, zatímco objev chlorových tablet chlornanu sodného jim může přivodit i smrtelnou otravu.