Každý to určitě zná. Člověk přijde po celodenní dřině z práce celý rozlámaný, bolí ho záda a je unavený. Většinu lidí napadne lehnout si na gauč a dát si dvacet, ale existuje daleko lepší způsob, jak nabrat ztracenou energii a také uvolnit svaly nejen kolem páteře. Můžete si dopřát vířivou koupel. Skvělé navíc je, že není nutné, abyste šli někam do wellness, ale uskutečnit tento nápad můžete i v klidu svého domova. Musíte ale samozřejmě mít jednu podstatnou věc – vířivku.
Samozřejmě, že existuje mnoho levnější způsobů, jak se dostat do pohody, ale vířivka je rovněž prospěšná i co se týče zdraví. Pravidelné vířivé koupele příznivě ovlivňují funkci svalů, oběhového systému a tím i celého těla. Navíc je to velice příjemné. Pořídit si vířivku určitě není nesplnitelným snem, ale může se to stát velice jednoduše realitou. Existuje celá řada cenově dostupných vířivek, které splní svou účel stejně dobře jako dražší modely. Jen mají o něco méně funkcí nebo nejsou tak velké.
Vzhledem k nízkým cenám některých typů vířivek tak může být největší problém při výběru s rozměry. Abyste si totiž mohli doma užívat nerušeně koupel s bublinkami, je potřeba, aby vám vířivka prošla skrze dveře. A to je někdy potíž. Naštěstí existují i nafukovací typy, které není problém přes futra dostat. Pak je stačí jen rozložit a nafouknout.
Vířivku je možné mít prakticky kdekoliv v bytě, ale většina lidí ji má obvykle místo vany v koupelně. Majitelé zahrad to v tomto ohledu mají daleko jednodušší, ale také ne vždycky. Za předpokladu, že ji budete chtít využívat i v jindy než na jaře a v létě, tedy v období, kdy je venku teplo, bude potřeba provést menší úpravy a vířivku alespoň zastřešit. Ideální je ale obestavět ji zimní zahradou, což jsou však další výdaje navíc. Pokud však nebudete chtít po relaxační koupeli cestou do domu zmrznout, moc jiných možností nemáte.